בית חב"ד רמת-אליהו נווה-ים (ע"ר)

רח' פנינת הים 7 נווה-ים ראשון-לציון

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

03-9618874

מנהל בית חב"ד
ושליח הרבי מליובאוויטש
הרב חנן כוחונובסקי

חיזוק הביטחון

נדמה שמישהו יכול להזיק לך? דמיונות! מכתב עידוד מהרבי מליובאוויטש על הצורך בחיזוק הבטחון שהשם יתברך מנהיג את האדם באופן פרטי..
…מסרו לי אשר מצב בריאותו אינו כל כך טוב, והנני בזה לעוררו, אף כי בטח אין הדבר חדש בעיניו, אשר כל אחד ואחד מאתנו נמצא הוא תחת השגחתו הפרטית של הבורא יתברך, ובמילא אם נדמה לו אשר מי שהוא בידו להזיק לו, הנה דמיון הוא כי אי אפשר דבר זה, ובמילא צריך להיות חזק בבטחונו שכמו שהשם יתברך מנהיג את כל העולם כולו, הרי מנהיג הוא כמו כן גם אותו ואת גופו, אשר האדם נקרא 'עולם קטן' (תנחומא ר"פ פקודי, תקוני זהר תקון סט, דף קי"ז ע"ב)
ואם לפרקים מרגיש חלישות בבטחונו בזה, הרי אין כדאי להתעמק בזה, ויסיח דעתו מחלישות זו, כי בטח אין זה אלא דמיון, וכעבור זמן מועט יראה, גם הוא, שכמו שכל בני ישראל הם מאמינים בני מאמינים, הנה גם הוא חזק בבטחונו.
בטח ימלא אחר הוראת הרופא, שהתורה נתנה רשות (שפירושו גם כן כח) לרופא לרפא, והשם יתברך יזכהו שיבשרני בקרוב מהטבת מצב בריאותו ואשר הולך וטוב.
מהנכון שיאמר בכל יום כמה פרקי תהלים, וידוע בקשת דוד המלך שיחשב אמירת תהלים כעוסק בנגעים ואהלות, ובמילא נכלל בזה הן ענין של תפלה (עיין ברכות ד, ע"ב) והן ענין של תורה.
בברכת רפואה קרובה ובריאות הנכונה המחכה לבשורות טובות.
מקור: אגרות קודש ח"ה ע' רח
מוגש ע"י מכון 'אור החסידות'
📚 *לרכישת סט הספרים "דרכי החיים"* ובו אלפי מכתבים מרתקים: 03-3745979 (95₪ כולל משלוח עד הדלת)

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה