בית חב"ד רמת-אליהו נווה-ים (ע"ר)

רח' פנינת הים 7 נווה-ים ראשון-לציון

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

03-9618874

מנהל בית חב"ד
ושליח הרבי מליובאוויטש
הרב חנן כוחונובסקי

סיפור מה"חוזר"

מזלו של הנער שיחק לו. בדיוק כאשר נכנס למרכז העולמי של חב"ד, מצא את החסידים יושבים ומקשיבים לדברי הרבי מליובאוויטש. הרבי דיבר על "ערכה של הנשמה היהודית, כל יהודי יחזור בסופו של דבר לצור מחצבתו".. הבחור הבין כי אין לו לאן לברוח ; אם לא עכשיו - אימתי?..

סיפר הרב החסיד ה"חוזר", ר' יואל כהן ע"ה:

בחור-ישיבה שלמד באחת הישיבות המפורסמות בארצות-הברית, והיה מבחירי התלמידים בה, הביע פעם את רצונו להיכנס ל'יחידות' אל הרבי מליובאוויטש.

לבחור זה לא היה כל קשר עם חב"ד, וגם בשיעורי חסידות שהתקיימו בישיבה שלו מיאן להשתתף ואף היה מלגלג על המשתתפים בו..

 

הבחור שהה ב'יחידות' אצל הרבי למעלה משעה תמימה, וכשיצא היו פניו חיוורות כסיד, מרוגז, ולא רצה לדבר עם איש. כששאלוהו מה דיבר עימו הרבי, סירב בתוקף להגיב.

שנים אחדות לאחר אותו מאורע פגש בו הרב החסיד יואל הכהן ע"ה, ושאלו לשלומו. "רוצה אני", אמר הבחור, "ללמוד שיעור בחסידות".

עוד לפני שנשאל לפשר השינוי שחל בו, החל לספר בהתרגשות:

"כזכור לכם, נכנסתי לפני כמה שנים ליחידות אל הרבי מליובאוויטש, ובין הדברים ביקש ממני הרבי לקבוע שיעור בחסידות. הרבי הסביר שאם לא לומדים חסידות, אפילו כשלומדים היטב גמרא, משנה וכו', הרי שבמשך הזמן עלולים להיפגע ממשהו, ואז אט-אט למעט בלימוד, ובהמשך לוותר על תפילת מנחה, ערבית, וכך להידרדר מי יודע עד היכן…

 

"יצאתי מהרבי כולי מרוגז; לי, לעילוי של הישיבה, הרבי אומר כך? ניתקתי אפוא את כל קשריי עם ליובאוויטש והמשכתי ללמוד בהתמדה ובשקידה.

חלפו מספר חודשים, ואני מתחיל לחוש כי חבריי בישיבה אינם מעריכים את חידושי התורה שלי ואת התמדתי בלימוד כפי שהיה עד אז. הייתי מאוכזב, ועד מהרה מצאתי את עצמי מזלזל בלימוד.. ומכאן ועד לעזיבת הישיבה היתה הדרך קצרה. אט-אט ירדתי מהדרך, ולבסוף התנהגתי כגוי גמור ר"ל..

 

"חלפו עוד מספר שנים ופעם עברתי ליד 770, והחלטתי להיכנס. באותה שעה התקיימה התוועדות של הרבי בבית המדרש, ובדיוק אז, ברגע שנכנסתי להתוועדות, ממש בהשגחה פרטית, דיבר על ערכה של נשמתו של כל איש ישראל, וכי כל אחד – מבלי הבט על מעמדו ומצבו הרוחני – יכול וסוף-סוף יגיע לצור-מחצבתו..

 

למרות שהייתי רחוק מהיהדות, שבו את ליבי דברי הרבי, והחלטתי לחזור בתשובה. נזכרתי בדברי הרבי אלי מאז, ולכן החלטתי לבקש ממך – הרב יואל כהן – לקבוע עימי שיעור בחסידות".

– מסיים הרב יואל – בהזדמנות אחת, כאשר עבר אותו יהודי בחלוקת כוס-של-ברכה, פנה אליו הרבי בשמו ובשם משפחתו והתעניין בשלומו.

מושגים המוזכרים הכתבה:

יחידות: מושג פגישה פרטית עם הרבי. החסיד נכנס לחדרו הפרטי של הרבי ומקבל הוראות אישיות לעבודת השם שלו ותשובות לשאלותיו.

התוועדות עם הרבי: הוא המעמד המרכזי של הקשר בין הרבי לחסידיו, בו נושא הרבי את דבריו לקהל, בשיחות ובמאמרי חסידות. דברי הרבי בהתוועדות כוללים דיונים תורניים, דברים בעניני השעה, הוראות לחסידים ועוד.

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה