בית חב"ד רמת-אליהו נווה-ים (ע"ר)

רח' פנינת הים 7 נווה-ים ראשון-לציון

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

03-9618874

מנהל בית חב"ד
ושליח הרבי מליובאוויטש
הרב חנן כוחונובסקי

"אתמול זכיתי" / ידידיה מאיר מהרהר בקול

זה היה מרגש בצורה בלתי רגילה. כשהתהלוכה צעדה בירושלים ידעתי שזה גם בתל אביב ורמת השרון ולוד וכל אחד מערי ישראל...

אתמול זכיתי, במקרה לגמרי, להשתתף בתהלוכת ל"ג בעומר. זאת אומרת, זכיתי ללכת לגאולה, ובאותה שעה כל הרחוב, רחוב מלכי ישראל בירושלים, היה חסום בהמוני ילדים שצעדו שם בתהלוכת ל"ג בעומר, וזה כמעט הפעם הראשונה שאני רואה בחיי את התהלוכה הזאת, מקרוב לפחות. לא מפקק או מאוטו.

אולי כשהייתי ילד הייתי פעם באיזה תהלוכה וקצת התאכזבתי, כי בסוף התהלוכה כתבו שם כל הילדים, אנחנו רוצים משיח עכשיו, חיברו את זה לבלוני הליום וזה עף עד השמיים, והמשיח, בינתיים, לפי שעה, עוד לא הגיע, אז קצת התאכזבתי, אבל אתמול כמבוגר יותר ראיתי את התהלוכה הזאת, ובמבט מבחוץ, אני לא חב"דניק או משהו כזה, וזה היה פשוט מרגש בצורה בלתי רגילה.

אני מכריז בזאת שזה דבר נפלא. למי שלא יודע, אני לא חושב שיש מישהו שלא מכיר את התופעה. בכל זאת, בכל אחת מערי ישראל ובעולם, תהלוכה שתנועת חב"ד מארגנת. והמוני ילדים צועדים ומחזיקים, זה בעצם מן ממש תעמולה יהודית. זה לקוח, אני חושב שזה נוסד בעידן שעוד היו יותר מהיום תהלוכות ומצעדים כאלה, וזה מצעד של ילדים שכולו עושה קמפיין ליהדות.

הם נושאים כל מיני שלטים, שאני חושב שזה שלטים מאוד ישנים, משנים קודמות. זה עובר במסורת שנה אחרי שנה. שלטים כמו, "יהודי אוכל כשר". אתה רואה ילד מניף שלט. כתוב שם "יהודי אוכל כשר". זה קמפיין למען אוכל כשר או "תפילין זה הקשר שלי", או כל מיני אמירות יותר עתיקות כמו "ואהבת לרעך כמוך" ואני יודע, "על שלושה דברים העולם עומד".

כל מיני פלקטים כאלה שבדרך כלל תלויים בכיתות והם יוצאים עם זה החוצה בתהלוכה ססגונית ומקסימה, עם כל מיני בובות ואטרקציות לילדים, ויוצאים לרחובה של עיר. ואני ראיתי איזה רושם עושה התהלוכה הזאת ברחוב מלכי ישראל. זאת אומרת, ממש בואך מאה שערים במקום הכי דוסי בעולם. רק חשבתי לעצמי איזה רושם יכולה לעשות תהלוכה כזאת ובו זמנית, כשהתהלוכה צעדה בירושלים בגאולה ידעתי שזה גם בתל אביב ורמת השרון ולוד וכל אחד מערי ישראל, איזה דבר נפלא זה שדווקא הילדים, יש פה איזה גאונות של הממציא, אני חושב שהממציא ידוע מי זה, זה הרבי מלובביץ', שהילדים הקטנים, הם אלה שילכו עם השלטים האלה, ועם הקמפיין, ועם התעמולה היהודית וחשבתי כמה רושם זה עושה.

אני יודע, עלי, לי זה עשה רושם גדול ושכנע אותי. באמת. קיום מצוות זה היה נראה בתהלוכה הזאת, באמת נראה דבר גדול. אתה רואה שילדים קטנים, ככה כל כך הלכו עם משהו ומאמינים. בסדר, הם באים בגלל השקיות וה… ועוד דבר נהניתי בתהלוכה זה שזה לא היה, זה היה קמפיין באמת למצוות. לא קמפיין לחב"ד. כי בדרך כלל כשאתה רואה אירועים של חב"ד, אני לא יודע של איזה פלגים ואני לא נכנס לזה, אבל לפעמים כל הקמפיין זה זה שעכשיו הרבי הוא המשיח, או ש… אני לא יודע. אני לא ראיתי שהילדים נושאים אפילו תמונה אחת של הרבי מלובביץ".

אני מקווה שלא הולכים עכשיו לפטר את מארגן התהלוכה בירושלים, איזה מחדל זה שלא היו לילדים תמונות של הרבי מלובביץ'… אבל זאת הייתה תהלוכה באמת נטו, להפצת יהדות ותורה ומצוות, וזה היה פשוט פשוט מקסים ומרגש עד דמעות ועד בכלל.

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה